2008/576
Sven Dalsgaard (f. Randers 1914, d. sst. 1999)
“Før mig”. Sign. på bagsiden Sven Dalsgaard 1984. Akryl på krydsfinér. 70×50
Udstillet: Esbjerg Kunstforening, 1984, kat. nr. 12 Proveniens: Galerie Asbæk, København.
God original stand.
Moderne kunst og design, 18. februar 2020
Vurdering
Hammerslag