2125/514
Dansk design
Standerlampe af palisander og messing. Skærm beklædt med lyst stof. H. 168.
Almindelig brugsslitage. Ridser og mærker. Mindre afslag på fatning. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 22. juni 2021
Vurdering
Hammerslag