2118/1059
Dansk design
Standerlampe med fod af sortlakeret støbejern, stamme af sortlakeret stål samt justérbar arm af forkromet stål. Skærm af lyst stof. Udført hos Fog & Mørup.
Almindelig brugsslitage. Ridser, mærker og lakafskalninger. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 4. maj 2021
Vurdering
Hammerslag