2144/790
Dansk møbeldesign
Udtræksbord af teak med endeklapper og to tillægsplader. 1960'erne. H. 72. L. 84/166/250. B. 83,5. (3)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 2. november 2021
Vurdering
Hammerslag