849/1012
Pierre Soulages (f. Rodez 1919, d. Nimes 2022)
“Lithographie No. 39”, 1977. Sign. Soulages, 58/115. Litografi i farver. Bladstørrelse 56×76.
Litteratur: Pierre Encrevé og Marie-Cécile Miessner, kat. 88.
Malerier og fotografier, 18. juni 2014
Vurdering
Hammerslag