2412/255
To par balusterformede lysestager af sølv. Fremstillet hos Svend Toxværd 20. årh. Udfyldte. H. 11,5–12. (4)
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. marts 2024
Vurdering
Hammerslag