2115/919
Dansk design
Art déco lysekrone af bruneret messing med fem arme. Udført hos Lyfa. 1930'erne. H. 60. Diam. 70.
Brugsslitage. Nogle ridser og mærker. Skærme mangler. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 13. april 2021
Vurdering
Hammerslag