2115/​919

Dansk design

Art déco lysekrone af bruneret messing med fem arme. Udført hos Lyfa. 1930'erne. H. 60. Diam. 70.

Brugsslitage. Nogle ridser og mærker. Skærme mangler. Der garanteres ikke for funktionaliteten.

Moderne kunst og design, 13. april 2021

Vur­dering

3.000–4.000 DKK

Hammerslag

(Autobud) 1.650 DKK
1.600 DKK
1.500 DKK