1424/1586
Engelsk og hollandsk tabatiere af sølv, graveret med inskription og jagtsceneri. Mester Nathaniel Mills, Birmingham 1833, hollandsk tabatier utydeligt stemplet med svenske import stempler. 19. årh. Vægt ca. 170 gr. L. 7,5 og 10. (2)
Mindre ridser og mærker. hollandsk tabatiere med indvendig ingravering.
Varia, 12. juni 2014
Vurdering
Hammerslag