1316/31
Carl Bille (f. København 1815, d. sst. 1898)
Marine med personer i mindre sejlbåde. Sign. Carl Bille 81. Olie på lærred. 26×38.
Behov for let overfladerensning. Mindre krakeleringer. Mindre etoucheringer.
Ældre malerier og møbler, 15. april 2013
Vurdering
Hammerslag