1246/​1034

Tigerøjevedhæng af sterling sølv prydet med udskåret tigerøje i form af symbol. Diam. ca. 4 cm. Lædesnor med lås af sterling sølv medfølger. L. ca. 44 cm. Ca. 2009. (2)

Kan fremstå med alders- og brugsslitage.

Smykker, 14. november 2012

Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hammerslag

650 DKK

650 DKK
(Autobud) 600 DKK
600 DKK
550 DKK
500 DKK