2116/​858

Dansk møbeldesign

Sofa samt tilhørende lænestol med ben af bejdset bøg. Sæde, sider samt dybthæftet ryg betrukket med blå uld. Sofa: H. 75,5. L. 192. D. 84. (2)

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Uld med pletter, smuds og skjolder

Moderne kunst og design, 20. april 2021

Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hammerslag