2116/858
Dansk møbeldesign
Sofa samt tilhørende lænestol med ben af bejdset bøg. Sæde, sider samt dybthæftet ryg betrukket med blå uld. Sofa: H. 75,5. L. 192. D. 84. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Uld med pletter, smuds og skjolder
Moderne kunst og design, 20. april 2021
Vurdering
Hammerslag