2043/61
Carl Fischer (f. Vejle 1887, d. København 1962)
Interiør med en rygvendt kvinde i pels, der læser avis. Sign. Carl Fischer. Olie på træ. 60,5×45,5.
Retoucheringer. Behov for let overfladerensning. Enkelte minimale overfladeridser.
Ældre malerier, møbler og varia, 19. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag
34 bud