1417/1524
“Boreas entführt die Oreuthia” tallerken af porcelæn dekoreret i farver og guld, Wien stil, præget samt malt mærke, sign. Görner. 19. årh. Diam. 24 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Varia, 24. april 2014
Vurdering
Hammerslag
11 bud