2439/​192

Samling thailandsk sølv og sølvholdig metal bestående af to skåle rigt drevet med næsten ens motiver i form af mytiske scenerier og ornamentik, en vase med guddomme samt lågæske med tepotte af porcelæn. 20. årh. Vægt 2472 g. Diam. skåle ca. 23 cm. H. vase 12 cm. (4)

Lågæske med reparation på bund. Fremstår med alders- og brugsslitage.

Vur­dering

8.000 DKK

Hammerslag

4.200 DKK

101392 4.200 DKK
840358 4.000 DKK