12107/319
Zakæus Andreasen, m.fl. (f. 1921, d. 1985, Grønland)
To grønlandske udskæringer af træ. 20. årh. H. 20/30. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Kunst, antikviteter & design, 18. februar 2021
Vurdering
Hammerslag