2027/19
Carl Locher (f. Flensborg 1851, d. Skagen 1915)
Solblink på vandet. Skagen. Studie. Sign. C. L. Skagen 1900. Olie på lærred. 30×74. Uindrammet.
Mærker/krakeleringer fra blændrammen tydelige på forsiden. Mærker fra indramning.
Ældre malerier, møbler og varia, 29. juni 2020
Vurdering
Hammerslag
31 bud