1517/​1513

Kinesisk famille verte vase af porcelæn, dekoreret med arkitektur og figurer i landskab. Kangxi 1662–1722. H. 30 cm.

Skåret ned. Mindre revne og afslag ved toprand. Ridser og mærker.

Varia, 23. april 2015

Vur­dering

8.000 DKK

Hammerslag

5.500 DKK

5.500 DKK
5.000 DKK