1322/​139

Fransk kommode af rosentræ, med profileret plade af rødsbroget marmor og buet front hvori to skuffer. Louis XV form, 19. årh.s sidste halvdel. H. 83. B. 91. D.

Marmorplade med reparation på front. Betydelige finérskader, særligt på kommodens sider.

Ældre malerier og møbler, 27. maj 2013

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag

2.200 DKK

2.200 DKK
2.100 DKK
2.000 DKK