12043/5
Arne Skottenborg Frederiksen (f. Snekkersten 1932, d. Sønderborg 1990)
Skoleskibet Danmark. Sign. A.S. Frederiksen 67. Olie på lærred. Lysmål 67×97. Rammemål 83×114.
To små skader på rammen.
Kunst, antikviteter & design, 22. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag