2415/901
Johannes Weise (f. Charlottenlund 1903, d. 1987)
“Drømmen”. Sign. Johannes Weise 1954. Olie på lærred. 100×85.
Behov for let overfladerensning. Lærred bør strammes op. Mindre hul i lærred.
Moderne kunst og design, 9. april 2024
Vurdering
Hammerslag