1849/841
Dansk snedkermester
Spise-/arbejdsbord af teak med kantlister af bøg, oval plade med endeklapper, sarg med to skuffer. H. 74. L. 136/210. B. 88.
Stand
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.
Auktion
Moderne kunst og design, 4. december 2018
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
1 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|