1921/​1610

Arthur Waagen (f. 1833, d. 1898, fransk-tysk kunstner)

Figur af patineret zink i form af romerst centurion. Sign. Waagen. Opsat på base af træ. H. 64 cm. (inkl. base)

Fremstår med alders- og brugsslitage.

Varia, 23. maj 2019

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag

2.000 DKK

2.000 DKK