2232/8050
Jacob Loots, 17. årh.
“Pascaerte van Schager - Rack”. Ca. 1680. Håndkoloreret kobberstik. Bladstørrelse 44×54. (nr. 351).
Proveniens: Gunnar Skoogs samling.
Papiret er let gulnet og med en smule mindre rifter langs kanterne.
Gunnar Skoogs Samling af Landkort del. II, 8. august 2022
Vurdering
Hammerslag