2103/15
En samling kinesiske skæringer /vedhæng af grønligt jade, skåret med bl.a longivity tegn, blomster, knude, føniks mm. 20. årh. Diam. 6 cm. L. 5–6 cm. (8)
afslag på “blomsteropstilling”, bats med kantafslag, kinesisk tegn kantafslag og revne, knude med afslag
Ældre malerier, møbler og varia, 18. januar 2021
Vurdering
Hammerslag
27 bud