12022/46
Lauritz Hjorth (f. Rønne 1834, d. sst. 1912)
Vase af stentøj dekoreret med grønlig glasur. Sign. L. Hjorth, Danmark. H. 21. Diam. 14.
Intakt men har overfladeridser på den ene side.
Kunst, antikviteter & design, 28. maj 2020
Vurdering
Hammerslag
27 bud