Hans Smidth (f. Nakskov 1839, d. Frederiksberg 1917)
Landskab med en mand gående på en vej. Sign. Hans Smidth. Olie på lærred. 29×44,5.
Mindre krakeleringer. Retoucheringer. Behov for let overfladerensning.
816255 |