2440/1218
A. Michelsen (, København, 20. årh.s begyndelse)
Smykkesæt af sterlingsølv bestående af halskæde og armring hver prydet med blå porcelæn. Armring front: 6,5 cm. Armring L. ca 15,5 cm. Halskæde inkl. vedhæng L. 84 cm. Porcelæn fra Royal Copenhagen. (2)
Fremstår med minimale alders- og brugsspor.
Danske mestre, 2. oktober 2024
Vurdering
Hammerslag