2003/793
Saucenæb samt to serveringssæt af sølv, hvoraf det ene forgyldt. Mestre P. Hertz, 1936 samt A. Michelsen, 1946 m.fl. Vægt ca. 600 gr. L. 16,5–26. (5)
Æske medfølger.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 14. januar 2020
Vurdering
Hammerslag