2003/​793

P. Hertz

A. Michelsen

Saucenæb samt to serveringssæt af sølv, hvoraf det ene forgyldt. Mestre P. Hertz, 1936 samt A. Michelsen, 1946 m.fl. Vægt ca. 600 gr. L. 16,5–26. (5)

Æske medfølger.

Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.

Moderne kunst og design, 14. januar 2020

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag

1.550 DKK

1.550 DKK
1.500 DKK