2226/25
Nordahl Grove (f. København 1822, d. sst. 1885)
Sommerdag ved en dansk kyst. Sign. Nordahl Grove 56? Olie på lærred. 33×47,5.
Behov for let overfladerensning. Mindre krakeleringer. Enkelte retoucheringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 27. juni 2022
Vurdering
Hammerslag