2203/65
Et par danske kommoder af bemalet træ med plader af imiteret sten. Louis XVI, 18. årh.s slutning. Ombygget. H. 100. B. 130. D. 60.(2)
Senere bemaling. Ombygget. Nøgle medfølger. Mindre afslag. Brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 17. januar 2022
Vurdering
Hammerslag