2203/​65

Et par danske kommoder af bemalet træ med plader af imiteret sten. Louis XVI, 18. årh.s slutning. Ombygget. H. 100. B. 130. D. 60.(2)

Senere bemaling. Ombygget. Nøgle medfølger. Mindre afslag. Brugsslitage.

Ældre malerier, møbler og varia, 17. januar 2022

Vur­dering

25.000–30.000 DKK

Hammerslag

18.000 DKK

18.000 DKK