2436/​160

Isfahan tæppe, Persien. Klassisk medaljondesign. Knyttet på silkekæde. Ca. 800.000 kn. pr. m2. 20. årh.s anden halvdel. 157×104.

Slidte frynser/senere frynser. To-tre brud på ene kant.

Fra i Glostrup
Vur­dering

3.000–4.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?