2448/840
Tage Andersen (f. Heltborg, Thy 1947)
Fire opsatser af bemalet træ og vaser af jern, hvori blomsterdekoration. Udført hos Tage Andersen, København. H. ca. 238. (4)
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker hak/afslag og afskalninger.
Vurdering
815442 |