2442/925
Frits Henningsen (f. 1889, d. 1965)
Kommode af mahogni opsat på tilspidsede ben. Front med tre skuffer med profilerede kanter. Udført hos snedkermester Frits Henningsen. H. 70. B. 65. D. 42.
Stand
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker og hak.
Eftersyn
I
Lyngby
Auktion
Kategori
Sælges
Vurdering
Næste bud
Dit maksbud
1 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
1145166 |