1921/759
Cesare Lacca (f. Napoli 1929)
Serveringsvogn af valnød med aftagelig bakke og glasplade. Udført hos Cassina, Italien. H. 71. L. 85. B. 44.
Stand
Fremstår med alders- og brugsslitage. Nogle ridser og mærker.
Auktion
Moderne kunst og design, 21. maj 2019
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
4 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||