1921/​759

Cesare Lacca (f. Napoli 1929)

Serveringsvogn af valnød med aftagelig bakke og glasplade. Udført hos Cassina, Italien. H. 71. L. 85. B. 44.

Stand

Fremstår med alders- og brugsslitage. Nogle ridser og mærker.

Auktion

Moderne kunst og design, 21. maj 2019

Kategori
Vur­dering

8.000 DKK

Solgt

Hammerslag

7.500 DKK  

4 bud

Tidspunkt Byder Bud
(Autobud) 7.500 DKK
7.000 DKK
6.500 DKK
6.000 DKK