2412/180
Kinesisk vedhæng af grønlig jade udskåret i form af natsværmer. 20. årh.s begyndelse. 6,5×8,5 cm.
Dansk privatsamling, erhvervet i starten af 1900-tallet.
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. marts 2024
Vurdering
Hammerslag
10 bud