2014/203
Shiro (1898-1991)
Oban træsnit i farver Yanagibashi i Tokyo. Dateret 1954. Billede 36×24 cm. 40×26 cm. Monteret i ramme.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Undersøgt med montering, uden garanti for skjulte fejl. Hjørne mangler, Falmet, opklæbet med tape
Ældre malerier, møbler og varia, 30. marts 2020
Vurdering
Hammerslag
17 bud