2050/​8769

S/h fotografi af Gherman Stepanovich Titov og Sergei Pavlovich Korolev, sign. af Titov. Udat. 11×17 cm. + Amatørfotografi af Yuri Alekseyevich Gagarin, sign. af Gagarin. Udat. 9,8×14 cm. Vedlagt Gararin: Den første rummand. Cph 1961. Med Gagarins signatur på forside. Orig. omslag. (3)

Omslag, med plet på forside.

Russisk tema, 7. december 2020

Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hammerslag

1.000 DKK

1.000 DKK