Foto endnu ikke klar
880/​908

Astrid Kruse Jensen (f. Aarhus 1975)

Uden titel. Sign. Astrid Kruse Jensen oktober 2008 på bagsiden. C-print i træramme fra Frese & Sønner, København. Lysmål 64×78,5 cm.

Proveniens: Nuværende ejer ejer det sted, der blev brugt som location for Astrid Kruse Jensens serie “Indefinite Spaces”. Dette værk er ikke en del af den nummerede serie.

Moderne malerier og foto, 26. september 2018

Vur­dering

15.000–20.000 DKK

Hammerslag