12008/53
Ernest Rancoulet (f. Sorèze 1870, d. Bordeaux 1915)
“Chasse Interdite” og “Fruit Defendu”. Et par franske figurer af patineret zink, på rund profileret fod. 19. årh.s slutning. H. 53. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Kunst, antikviteter & design, 20. februar 2020
Vurdering
Hammerslag