2110/48
Et par franske lysestager samt en enkelt af bronze, støbte med ornamentik, opsatte på runde fodstykker. Parret er med kannelerede stammer. 19. årh. H. 25 og 24. (3)
Én stage med mindre revne ved lysholder, én med trykket fodstykke. Trykkede lysmanchetter, én med brud. Let skæve. Fremstår med kraftig alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 8. marts 2021
Vurdering
Hammerslag
16 bud