2033/920
''Rosentornsvasen''. To vaser af keramik, dekorerede med grøn glasur med mørke elementer. Sign. monogram, 5974–2 og 5974–3. Udført og stemplet hos Michael Andersen & Søn. Nyproduceret. H. 19 og 27. (2)
Tilføjelse til tekst d. 03.08.2020
Moderne kunst og design, 11. august 2020
Vurdering
Hammerslag
13 bud