2441/892
Jens H. Quistgaard (f. København 1919, d. 2008)
Et sæt på 12 dækketallerkener af massiv stavlimet wengé og palisander. Stemplet monogram. Udført og mærket hos Kronjyden, Danmark. 27,5. (12)
Almindelig brugsslitage.
Vurdering