2441/​892

Jens H. Quistgaard (f. København 1919, d. 2008)

Et sæt på 12 dækketallerkener af massiv stavlimet wengé og palisander. Stemplet monogram. Udført og mærket hos Kronjyden, Danmark. 27,5. (12)

Almindelig brugsslitage.

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag

2.000 DKK

2.000 DKK