2005/​955

Hans J. Wegner (f. Tønder 1914, d. Gentofte 2007)

“AT 327”. Rektangulært spisebord af massiv teak. Udført og stemplet hos Andreas Tuck. H. 72. L. 180. B. 90.

Litteratur: Andreas Tuck/Salesco katalog 1964.

Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Mindre hak med træfyldninger. Restaureret.

Moderne kunst og design, 28. januar 2020

Vur­dering

12.000 DKK

Hammerslag

11.500 DKK

11.500 DKK
(Autobud) 11.000 DKK
10.500 DKK
9.000 DKK
8.500 DKK