2109/90
Tre barselspotter af delvist glaseret lertøj, med indridset dekoration. 19. årh. H. 26–28. (3)
Kanthak på fodrand. Større afskalninger. En mangler låg. Den gule med revne ved hank.
Ældre malerier, møbler og varia, 1. marts 2021
Vurdering
Hammerslag
11 bud