2140/896
Dansk møbeldesign
Overpolstret to-personers sofa med ben af bøg, betrukket med blomstret møbelstof. 1930–40'erne. L. 160.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Det ene bagben med mindre afslag.
Moderne kunst og design, 5. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag
12 bud