1948/476
Indisk fad af messing, graveret med elefant, palmer og fisk. 20 årh. Diam. 45.
Lodning efter ophæng på bagsiden. Fremstår med mindre alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 25. november 2019
Vurdering
Hammerslag