2441/9013
Napoleon III skrin af frugttræ, cassone-formet, indlægninger af mørkt træ og monteringer af forgyldt bronze. Sign. Diehl, 19 r. Michel-le-Comte, Paris. 19. årh. H. 15 cm L. 30 cm B. 25 cm.
Aldersrelaterede spor. Nøgle medfølger.
Vurdering