2109/608
Stefan Wewerka (f. Magdeburg 1928, d. Berlin 2013)
Komposition. Sign. og dateret på bagsiden. Akvarel på karton. Bladstørrelse ca. 22×30.
Undersøgt i ramme. Original stand.
Moderne kunst og design, 2. marts 2021
Vurdering
Hammerslag